Odjel za informatiku uključen u projekt STEM revolucija

Udruga Institut za Razvoj i Inovativnost Mladih (IRIM) donirala je Odjelu za informatiku Sveučilišta u Rijeci 20 BBC micro:bitova. Time je Odjel za informatiku uključen u projekt STEM revolucija.

Micro:bitovi su mikro računala razvijena od strane BBC-a, Microsofta i drugih partnera s ciljem masovnog uključivanja te tehnologije u osnovne škole (u predmete iz STEM područja, ali i sve ostale predmete). Udruga IRIM donirala je mikro računala zainteresiranim osnovnim i srednjim školama, udrugama, knjižnicama i drugim ustanovama koje rade s djecom.

Donirana mikro računala će se na Odjelu za informatiku koristiti prvenstveno za potrebe izvođenja nastave iz kolegija Metodika nastave informatike kako bi se budući nastavnici informatike upoznali s ovom novom tehnologijom i osposobili za njeno korištenje u nastavnim i izvannastavnim aktivnostima. Mikro računala će se koristiti u radu sa studentima i na drugim kolegijima koji se izvode na Odjelu za informatiku.