Stručno-znanstveni interdisciplinarni skup "STEM: Danas za sutra 2"

STEM: DANAS ZA SUTRA 2 nastavak je prošlogodišnjeg skupa s uključenjem još većeg broja sastavnica Sveučilišta u Rijeci, a održat će se 15.11.2019. godine. Ovaj put su zajedno svi sveučilišni odjeli: Odjel za biotehnologiju, Odjel za fiziku, Odjel za matematiku, Odjel za informatiku, te Filozofski fakultet, Učiteljski fakultet, Tehnički fakultet i Centar za mikro-i nanoznanosti i tehnologije.Skup nastoji povezati iskustva znanstvenika iz područja STEM-a u edukaciji i popularizaciji znanosti s ekspertizom stručnjaka s Učiteljskog i Filozofskog fakulteta.

Održat ćemo mnogobrojna interaktivna predavanja i radionice iz STEM područja namijenjene djeci i mladima. Za stručnjake iz STEM područja i odgojno-obrazovnog sustava organiziramo predavanja i radionicu sa diskusijom, u cilju razvoja kritičkog razmišljanja u društvu, te razumijevanja i prihvaćanja znanstvene metode.

Više detalja potražite na poveznici.

Letak