Programiranje za najmlađe – održana radionica Code Club-a u OŠ Vežica

Na inicijativu Odjela za informatiku - Sveučilišta u Rijeci je tijekom zimskih praznika u OŠ Vežica održana uvodna radionica Code Club-a. Uz pomoć asistenata i studenata Odjela za informatiku, učenici 3., 4. i 5. razreda su tjedan dana učili izrađivati interaktivne multimedijske animacije i računalne igrice koristeći programski jezik Scratch.

Scratch je razvijen na poznatom američkom sveučilištu MIT. Namijenjen je djeci od 7 do 12 godina te omogućuje usvajanje osnovnih principa programiranja na zabavan način.

Rad Code Club-a u OŠ Vežica će se uz potporu Odjela za informatiku nastaviti i tijekom 2. polugodišta, a učenici će se uz programiranje u Scratchu okušati i u izradi web stranica koristeći HTML i CSS.