Festival znanosti 2017.

I ove godine Festival znanosti u Rijeci u organizaciji Sveučilišta u Rijeci otvara vrata svim zainteresiranim posjetiteljima pružajući im brojne zanimljive manifestacije od 24. do 29. travnja 2017. godine. Festival se održava po 15. put, paralelno u 22 hrvatska grada, s ciljem podizanja svijesti o znanosti i znanstvenim dostignućima. Tema ovogodišnjeg Festivala je vrijeme, a u svojem bogatom programu nudi sadržaje sve uzraste.

Radionice i predavanja održavat će se u Prirodoslovnom muzeju, Astronomskom centru Rijeka, Sveučilišnoj knjižnici Rijeka, Građevinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci te bivšem skladištu Exportdrva u organizaciji Prirodoslovnog muzeja Rijeka. Povodom stupanja na dužnost novoizabrane rektorice Sveučilišta u Rijeci, prof. dr. sc. Snježane Prijić Samaržije, organizirano je druženje pod nazivom Vrijeme je za kavu s… novoizabranom rektoricom Sveučilišta u Rijeci. Druženje je zakazano za srijedu, 26. travnja 2017. od 14 do 15.30 sati u Akvariju na Kampusu na Trsatu.

Otvorenje Festivala znanosti bit će održano u ponedjeljak, 24. travnja 2017. s početkom u 11 sati u Vijećnici Grada Rijeke.

Ulaz na sve manifestacije je slobodan. Detaljan program Festivala pogledajte na www.festivalznanosti.hr.