Kineski znanstvenici u posjetu Odjelu za informatiku Sveučilišta u Rijeci

U okviru bilateralnog istraživačkog projekta „RFID (Internet stvari) tehnologija identifikacije individualnog ponašanja životinja i primjena u sljedivosti“, pet istraživača s ustanove China Agricultural University u Pekingu u posjetu je Odjelu za informatiku Sveučilišta u Rijeci.

Voditelji projekta su izv. prof. dr. sc. Maja Matetić s hrvatske i prof. dr. sc. Zetian Fu s kineske strane. Posjet u trajanju od 7 dana započeo je sastankom s rektorom prof. dr. sc. Perom Lučinom, nakon čega je održana radionica na kojoj je sudjelovalo ukupno 12 istraživača iz Kine i Hrvatske.

Prof. dr. sc. Zetian Fu održao je i pozvano predavanje Tracebility and its Applications in China u okviru XV znanstvenog kolokvija SURI.

Doktorski kandidat iz kineskog istraživačkog tima boravit će na Odjelu za informatiku narednih pet tjedana s ciljem jačeg povezivanja dvaju Sveučilišta.

kineski znanstvenici