American Corner Rijeka nudi suradnju studentima

ACRI dio je svjetske mreže knjižničnih prostora posvećenih američkoj kulturi i načinu života, učenju engleskog jezika, poticanju korištenja novih tehnologija te organizaciji različitih kulturalnih programa. Gradska knjižnica Rijeka jedan je od pionira promocije makers pokreta u javnim knjižnicama u Hrvatskoj. Već tri godine rade s 3D printerima, a uskoro će početi održavati radionice robotike i radionice/demonstracije VR-a.

Nedavno je ACRI nabavio headset HTC VIVE koji žele iskoristili za novu korisničku uslugu, u vidu organiziranja tjednih demonstracija te tehnologije i ponude mogućnosti igranja različitih igara kupljenih za korištenje. Zainteresiranim studentima koji bi bili voljni ostvariti suradnju nudi se prostor za održavanje demonstracija VR-a, slobodno korištenje headseta za različite slobodne aktivnosti te po dogovoru honorar.

Više detalja o 3D printanju u American Corneru Rijeka i TechWednesday pročitajte u člancima GKR-a.

Zainteresirani se mogu javiti, kako bi se dogovorili detalji suradnje, na: american.corner@gkri.hr.