Priznavanje i vrednovanje prethodnog učenja

Pri upisu na studije Fakulteta informatike i digitalnih tehnologija studenti mogu zatražiti priznavanje i vrednovanje prethodnog učenja u smislu priznavanja i vrednovanja kompetencija stečenih kroz formalno i neformalno obrazovanje te informalno učenje.

Priznavanje i vrednovanje prethodnog učenja temelji se na načelima jednake dostupnosti i pravednosti, jednake vrijednosti stečenih i priznatih skupova ishoda učenja, transparentnosti te osiguranja kvalitete.

Postupak priznavanja utvrđen je Pravilnikom o priznavanju i vrednovanju prethodnog učenja na Sveučilištu u Rijeci, a na Fakultetu informatike i digitalnih tehnologija provodi ga Povjerenstvo za priznavanje i vrednovanje prethodnog učenja.

Zahtjev za priznavanje podnosi se Povjerenstvu na zadanom obrascu na adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..

Pravilnik o priznavanju i vrednovanju prethodnog učenja na Sveučilištu u Rijeci
Priznavanje i vrednovanje certifikata stečenih putem platforme Coursera
Odluka o prijelazu s drugih sveučilišnih studija na Sveučilišni prijediplomski studij Informatika (2.6.2022.)
Zahtjev za priznavanje i vrednovanje prethodnog učenja
Zahtjev za priznavanje i vrednovanje stručne prakse