Sudjelovanje studenata na projektu Kulturna ruta Putovima Frankopana

Jučer je studentima FIDIT-a i EFRI-ja predstavljena Kulturna ruta Putovima Frankopana. Rutu su predstavile mr. sc. Sonja Šišić, pročelnica Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu Primorsko-goranske županije i Rajna Miloš, viša savjetnica za projekte valorizacije kulturne baštine PGŽ.

Ruta je predstavljena timovima studenata na predmetima pod mentorstvom doc. dr. sc. Danijele Jakšić, doc. dr. sc. Vanje Slavuja, doc. dr. sc. Martine Holenko-Dlab i izv. prof. dr. sc. Sanje Čandrlić s FIDIT-a te doc. dr. sc. Mirjane Grčić Fabić s EFRI-ja.

Kroz zimski semestar ak. godine 2022/2023, studenti će u ovim interdisciplinarnim timovima stvarati prijedloge novih proizvoda u kulturno-turističkoj ponudi rute. Cilj ove suradnje je uključivanje akademske zajednice Sveučilišta u Rijeci u stvaranje novih ideja, inicijativa i proizvoda na ruti Putovima Frankopana te pružanje prilike studentima da kroz ovaj projekt daju svoj originalni doprinos lokalnoj zajednici.

Želimo im uspješnu suradnju.