Business Class: Strojno učenje u industriji

Datum i mjesto održavanja: srijeda, 26. travnja 2023., u 11:15 sati, u učionici O-S32
Predavač: Enes Deumić
Naziv predavanja: Strojno učenje u industriji
Jezik predavanja:
Hrvatski

Sažetak predavanja:

U ovom predavanju pričati ćemo o primjeni strojnog učenja u praksi i problema s kojima se susrećemo u industriji. Osvrnuti ćemo se na važnost ispravno postavljene evaluacije modela i usklađenosti s poslovnim ciljevima. Također ćemo se dotaći teme na koji način pokušati ostati relevantan u području koje se toliko brzo mijenja.

Životopis predavača:

Enes, with a background in physics, has been working in data science and machine learning for the past 10 years. He has applied his expertise across various disciplines, including computer vision, natural language processing, recommender systems, user segmentation, and churn prediction. Recently, Enes has been focusing on predicting RNA structure as a consultant at the Genomics Institute of Singapore. He is passionate about interdisciplinary collaborations integrating AI, science, and industry within forward-thinking organizations. He has a strong track record of success, including winning a Kaggle competition and receiving the Best Poster Award at the 2018 NVIDIA GTC Conference.