Javna ustanova „Regionalna razvojna agencija Primorsko-goranske županije“ i Sveučilište u Rijeci pozivaju Vas na panel raspravu povodom obilježavanja 10. godišnjice članstva Republike Hrvatske u Europskoj uniji koja će se održati u četvrtak, 26. listopada 2023. godine s početkom u 11:00 sati u prostorijama Akvarija, na Kampusu Trsat (Ul. Radmile Matejčić) u Rijeci.

Naziv panel rasprave: „Desetljeće članstva u Europskoj uniji: Živimo li bolje nego prije 10 godina? Utjecaj EU-a na kvalitetu i standard života“

U panel raspravi povodom obilježavanja desete godišnjice članstva u Europskoj uniji sudjeluju prof. dr. sc. Snježana Prijić – Samaržija, rektorica Sveučilišta u Rijeci, Velimir Šonje, osnivač Arhivanalitika/ Ekonomski lab i Vedran Kružić, ravnatelj Regionalne razvojne agencije Primorsko-goranske županije, koji će pokušati ponuditi odgovore na brojna važna pitanja:

• Živimo li bolje nego prije 10 godina?
  • Donose li projekti i programi financirani sredstvima EU-a očekivane rezultate?
  • Jesmo li konkurentniji od kada smo punopravna članica EU-a?
  • Zašto u istraživanje, razvoj i inovacije ulažemo manje od ostalih europskih regija?
  • Omogućuje li današnje društvo razvojnu perspektivu mladim ljudima?
  • Zašto smo izgubili 10% stanovništva u posljednjih 10 godina?
  • Stvaramo li kadrove za poslove budućnosti?
  • Koliko smo uspješni u usvajanju europskih vrijednosti u našem društvu?
  • Koja je uloga Sveučilišta u postizanju europskog standarda i kvalitete života?

U prilogu Vam dostavljamo pozivnicu I nacrt programa događanja. Napominjemo da će za sve sudionike događanja biti osiguran parking u garaži Studentskoga centra.

Za sudjelovanje na događanju, ljubazno molimo da svoju prijavu pošaljete do srijede, 25. listopada 2023. godine putem online prijavnog obrasca na poveznici ovdje.