Poziv za uključivanje u grupni tretman za socijalno anksiozne studente

Psihološko savjetovalište Sveučilišnog savjetovališnog centra, nakon duže pauze u provedbi grupnih tretmana uživo, organizira grupu za socijalno anksiozne studente.

Osoba sa socijalnom anksioznošću doživljava pretjerani strah u različitim socijalnim situacijama (npr. razgovori s drugim ljudima, izlaganje seminara, izražavanje svojih stavova i mišljenja, jedenje u društvu...) u kojima postoji mogućnost da ju drugi ljudi procjenjuju. Osobe s tim problemom boje se da će biti negativno procijenjene od strane drugih ljudi, da će znakovi anksioznosti koju doživljavaju (npr. crvenjenje, znojenje, podrhtavanje ruku...) biti jako vidljivi ili da ono što rade neće biti na onoj razini kako su oni zamislili. Više informacija o ovom vrlo učestalom problemu među studentskom populacijom, koji je kod mnogih još izraženiji nakon pojave pandemije COVID-19 bolesti, možete pročitati na poveznici.

Grupa će se sastajati petkom od 14 do 16 sati u prostorima SSC-a (Građevinski fakultet na Kampusu na Trsatu) u skladu s propisanim epidemiološkim mjerama. Za uključivanje u rad grupe potrebna je prijava na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.. Zainteresirani studenti riječkog sveučilišta mogu poslati svoje ime i prezime, fakultet i godinu studija na navedenu adresu do 27. listopada 2021. do 23:59 sati.

Potražiti pomoć znak je hrabrosti, a ne slabosti!