Predstavljanje inovacijskih klastera i hubova u kontekstu razvoja regionalnog inovacijskog ekosustava održat će se na Građevinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, Kampus Trsat, 14. listopada 2022. godine u vremenu od 10:00 do 14:00 sati.

Razvoj inovacijskog ekosustava ključna je determinanta razvoja konkurentnosti, budućeg zapošljavanja i standarda života svake regije u doba ekonomije znanja. Iz tog će razloga RIMAP u  suradnji sa Sveučilištem u Rijeci i uspostavljenim inovacijskim klasterima i hubovima predstaviti aktualne projekte te razvojne potencijale regionalnog inovacijskog ekosustava Sjevernog Jadrana.

Pred nama je intenzivno razdoblje daljnjeg osnaživanja i razvoja regionalnih inovacijskih klastera i hubova kako bismo njihove dionike kvalitetno pripremili za konzorcijske R&I natječaje unutar mehanizma Industrijske tranzicije Jadranske Hrvatske u razdoblju 2022.-2027. koji kreću krajem godine s alokacijom koja premašuje 140 milijuna €.

PREDSTAVLJANJE REGIONALNIH INOVACIJSKIH HUBOVA I KLASTERA:

• EDIH Adria,
  • CEKOM – Smart Ri,
  • Health Innovation Hub,
  • Maritime Center of Excellence,
  • Inno2MARE Excellence Hub,
  • Turistički inovacijski klaster,
  • Hub Zelene gradnje (u nastajanju).

Sudjelovanje se ne naplaćuje.