Otvorene prijave za case study natjecanje Realizator 2020.

Zaklada Sveučilišta u Rijeci otvorila je prijave za petu ediciju studentskog case study natjecanja Realizator 2020.  Dosadašnjih 300 uključenih studenata u 123 tima s 14 sveučilišnih sastavnica, te 20 renomiranih poslovnih partnera potvrđuju uspješnost programa kao primjera dobre prakse povezivanja sveučilišne i poslovne zajednice.

Radeći na stvarnim slučajevima, studenti dobivaju mogućnost primijeniti znanje u praksu i razviti konkretne vještine potrebne na tržištu rada. Uz edukativnu i mentorsku podršku, mladi istražuju, formiraju i prezentiraju inovativna rješenja na zadani izazov, dok program istovremeno potiče umrežavanje i stvaranje prvih poslovnih poznanstava.

Ovogodišnji partneri i slučajevi su: Erste&Steiermärkische Bank d.d. - Kako povećati zastupljenost Erste Club branda među mladima?, INA d.d. - Projekt vodik: demo projekt uvođenja autobusa na vodik u Rijeci, Infobip d.o.o. - Transformacija zdravstvene industrije korištenjem AI chatbota, Jadran galenski laboratorij d.d. - Marketing novog JGL Muzeja farmacije. Kako stvoriti  prepoznatljivost i privući publiku?, Savjet mladih Primorsko-goranske županijeOd ideje do akcije: smanjimo nezaposlenost mladih.

Novitet je da se program u potpunosti provodi online, a natjecanje je otvoreno svim studentima u Hrvatskoj.

Prva tri najbolja rješenja svakog poslovnog slučaja novčano se nagrađuju iznosima od 3.000 kuna za prvo mjesto, 2.000 kuna za drugo mjesto te 1.000 kuna za treće mjesto. Pobjedničkim timovima, partner projekta STEP RI osigurao je i službeni razgovor za pristup programu besplatne podrške razvoja inovativnih poslovnih ideja.

Predstavljanje poslovnih partnera i slučajeva bit će održano u srijedu 28. listopada 2020. u 17 sati. Prijenos će se moći pratiti uživo na Realizator YouTube kanalu i Facebook društvenoj mreži. Prijave se vrše na mrežnim stranicama do 8. studenog 2020. godine.