Okvir za razvoj i procjenu kvalitete e-kolegija

Na sveučilištu u Rijeci izrađen je Okvir za razvoj i procjenu kvalitete e-kolegija koji predstavlja sažeti prikaz kategorija s elementima na koje treba obratiti pažnju kod razvoja e-kolegija te kod procjene kvalitete e-kolegija.

Svrha Okvira jest da svim zainteresiranim korisnicima (nastavnicima, sastavnicama i Sveučilištu) omogući samoprocjenu e-kolegija u svrhu unaprjeđenja, procjenu kvalitete nastave na predmetu u kontekstu korištenja e-učenja u hibridnom modelu izvedbe, procjenu kvalitete nastavne djelatnosti nastavnika u svrhu napredovanja u zvanju, dodjelu nagrade za najbolji e-kolegij na sastavnici ili/i Sveučilištu, dodjele nagrade za nastavnu izvrsnost i sl., kao i ostale svrhe procjene kvalitete izvedbe hibridnog modela nastave.

U izradi okvira sudjelovale su i djelatnice OIRI, prof. dr. sc. Nataša Hoić-Božić, voditeljica Povjerenstva za online učenje na UNIRI i doc. dr. sc. Martina Holenko Dlab, zamjenica pročelnice OIRI.

Okvir je objavljen na stranicama OIRI u kategoriji Osiguravanje kvalitete.