ResearchClass: Jezični resursi i tehnologije

Datum održavanja: petak, 18.11.2016. u 10:00 sati, prostorija O-357
Predavač: Olivera Kitanović
Naziv predavanja: Jezični resursi i tehnologije

Sažetak: Kako naučiti računalo da razumije prirodan jezik? Kako poboljšati performanse sustava za pronalaženje informacija u uvjetima eksponencijalnog rasta količine podataka? Kroz implementirana rješenja u praksi pokušavamo odgovoriti na različita pitanja iz obrade prirodnog jezika, a posebno ćemo se osvrnuti na gore postavljena. U nastavku predavanja pregledno će se predstaviti znanstvena područja i rezultati istraživanja u grupi za jezične resurse i tehnologije Sveučilišta u Beogradu.

Životopis predavača: Olivera Kitanović dolazi sa Sveučilišta u Beogradu, Rudarsko-geološkog fakulteta, gjde je zaposlena kao stručna suradnica u Računarskom centru. Olivera je Phd kandidat na istom fakultetu i gostujući istraživač u okviru STSM-a na KEYSTONE COST projektu.