Okrugli stol Budućnost doktora_ica znanosti: Pomicanje granica izvan tradicionalnih akademskih puteva

U sklopu ovogodišnjeg Festivala znanosti, Građevinski fakultet u suradnji s Uredom za karijere SSC-a, Doktorskom školom i Studentskim zborom Sveučilišta u Rijeci organizira okrugli stol na temu: Budućnost doktora_ica znanosti: Pomicanje granica izvan tradicionalnih akademskih puteva.

Kroz interaktivnu raspravu mladih istraživača_ica, predstavnika_ca visokog obrazovanja i predstavnika_ca gospodarstva i zajednice istražit će se trenutna situacija i mogućnosti profesionalnog razvoja i doprinosa doktoranada_ica izvan akademskog svijeta te će se nastojati odgovoriti na pitanja u nastavku.

• Koliko su profesionalni angažmani doktora_ica znanosti izvan akademije zastupljeni i popularni?
  • Postoje li prilike za doprinos doktora_ica znanosti u razvoju industrije i zajednice?
  • Razlikuju li se izazovi i prilike za doktore_ice znanosti u Hrvatskoj u odnosu na druge zemlje?
  • Treba li akademska i šira zajednica posvetiti više pažnje ovim pitanjima i na koji način?

Na okruglom stolu sudjelovat će:

• Nebojša Buljan, dipl. ing. građ., direktor tvrtke RI ISA d.o.o. (Permasteelisa Group)
  • Izv. prof. dr. sc. Sanja Dugonjić Jovančević, Prodekanica za znanost, Građevinski fakultet
  • Laura Grbac, mag. ing. aedif., asistentica, Građevinski fakultet
  • Vedran Kružić, dipl. oec., ravnatelj Regionalne razvojne agencije PGŽ “Prigoda”
  • Josip Rukavina, dipl. ing., direktor tvrtke Vectrino d.o.o.
  • Prof. dr. sc. Saša Zelenika, Prorektor za strateške projekte, UNIRI.

Panelisti_ce će dijeliti svoja iskustva, analizirati trendove i raspravljati o strategijama za podršku doktorima_icama znanosti u razvoju karijera izvan akademske zajednice.

Ova diskusija pruža priliku za promišljanje o doktorskim studijima te o važnosti prepoznavanja i valorizacije uloge doktora_ica znanosti iz područja tehničkih znanosti u širem društvenom kontekstu.

Okrugli stol namijenjen je svim zainteresiranim mladim istraživačima_icama, profesorima_icama, poslodavcima i svima zainteresiranima za promišljanje o ovoj temi.