Razvoj internacionalnog obrazovnog programa Veleri-OI IoT School (UP.03.1.1.02.0027)

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda

Prijavitelj projekta: Veleučilište u Rijeci
Partner: Sveučilište u Rijeci, Odjel za informatiku
Trajanje projekta: 36 mjeseci

Sažetak:

Projekt obuhvaća razvoj novog internacionalnog obrazovnog programa na području “Internet of Things” (IoT) i provedbu pilot projekta kojim će se provesti edukacija prve generacije polaznika. Važan je element projekta i izrada poslovnog plana kojim će se planirati održivost obrazovnog programa nakon završetka projekta. Obrazovni program je na engleskom jeziku, uključuje moderan pristup poučavanju, individualne projekte te osigurava kompetencije koje pozitivno utječu na mogućnost zapošljavanja i samozapošljavanja.

Cilj projekta:

Razvoj obrazovnog programa iz IoT područja (STEM) prema potrebama internacionalnog tržišta rada na engleskom jeziku. Općem cilju poboljšanja kvalitete i relevantnosti visokog obrazovanja kroz internacionalizaciju će projekt doprinijeti ostvarenjem specifičnog cilja povećanje broja obrazovnih i/ili studijskih programa i kolegija na stranim jezicima jačanjem kompetencija studenata i osoblja visokih učilišta.

Projektni tim
  • Voditelj projekta: izv. prof. dr. sc. Alen Jakupović, prof. v. š., Veleučilište u Rijeci
  • Zamjenik voditelja projekta: izv. prof. dr. sc. Sanja Čandrlić, Sveučilište u Rijeci, Odjel za informatiku
  • Administrativni voditelj projekta: dr. sc. Melita Zec Vojinović, viši predavač, Veleučilište u Rijeci