Student Class: User Experience u praksi

Pozivamo Vas na motivirajuće predavanje pod nazivom "User Experience u praksi" koje će održati Anja Križanac, studentica 2.godine diplomskog studija Odjela za informatiku, smjer IKS. Predavanje će se održati u ponedjeljak 20.5.2019. godine s početkom u 10:30 u prostoriji O-366.

Sažetak:

Cilj ove prezentacije upoznati je studente Odjela za informatiku s terminom UX odnosno User experience, te im predočiti kako izgleda jedan radni dan UX developera. Također, cilj je zainteresirati studente za obavljanje prakse u inozemstvu, bilo putem Erasmus stručne prakse ili na individualnoj razini. Konkretna tvrtka o kojoj će se pričati zove se Esteco. Esteco je talijansko poduzeće sa sjedištem u Trstu. Njihova je primarna djelatnost razvoj i održavanje softvera koji se koriste za simulaciju, testiranje i optimizaciju uređaja koji se koriste u industrijama kao što su zrakoplovne industrije, auto industrije i njima slične. Osim Trsta, Esteco ima urede u Indiji te SAD-u. Također, u nastavku predavanja studentima će se pokazati korištenje Adobe XD programa na konkretnom primjeru, te podijeliti koji savjet vezan uz pronalazak tvrtke za obavljanje prakse kao i samog pisanja životopisa i izrade portfelja.